Excel i praca z jego formułami

Excel jest programem, który został stworzony do pracy z danymi ich analizowaniem, modelowaniem, przetwarzaniem do własnych potrzeb. A jego podstawowym narzędziem są formuły, a także funkcje. To co musisz wiedzieć na temat ich tworzenia, jak wyrażenia, operatory, zaawansowane funkcje lub metody rozwiązywania istotnych problemów z formułami programu Excel, znajdziesz w książkach, kursach oraz szkoleniach z arkuszy kalkulacyjnych. Wszystkie dane wpisywane są do komórek w tabeli, natomiast formuły dokonują obliczeń, których rezultatem są już konkretne wyniki. Znajomość podstaw tworzenia formuł w programie Excel jest bardzo ważna jeśli mamy w przyszłości pracować z danymi. Prawidłowo napisana formuła to znak równości oraz argumenty pooddzielane między sobą operatorami. Na www.kursexcel.pl dowiesz się wszystkiego co powinieneś wiedzieć na temat formuł programu Excel i pracy z nimi.

Wprowadzanie oraz edycja formuł programu Excel

Obsługa arkusza kalkulacyjnego programu Excel, a tym samym wprowadzenie do niego nowej formuły jest prostą i łatwą do opanowania czynnością. Wystarczy tylko zaznaczyć wybraną komórkę, do której ma być wprowadzona formuła, następnie znak równości, a dalej argumenty, operatory i gotowe. Jeśli musimy ją edytować z jakiegoś powodu lub zmodyfikować program Excel pozwala to zrobić równie szybko. Znajdź klawisz F2, naciśnij go, kliknij dwukrotnie w komórkę, a dalej w pasku formuł dokonaj potrzebnych zmian.

Nazwy zakresów formuł programu Excel

Nazwa zakresu formuły programu Excel umożliwiają lepsze ich zrozumienie i bezproblemową obsługę. Szybciej zapamiętamy dną nazwę komórki, jak zysk, wydatki czy zamówienia, niż suche literki i cyferki. Nazwy zakresom programu Excel możemy nadać sami, według potrzeb i uznania.